→

Å leve og dø med verdighet

Hvordan kan vi leve og dø med verdighet i nå vår tid?

Vigelandsparken, Livshjulet
Espen Grønli, Vigelandsmuseet

Hva betyr det å leve og dø med verdighet i en tid der medisin og teknologi stadig flytter grensene for liv, aldring og død?

Hvordan skal vi forholde oss til at økt levealder fører til mer sykdom, økte kostnader og mindre ressurser til omsorg?

I denne samtalen møtes filosof og professor i etikk Ole Martin Moen, professor i medisin Jarle Breivik og journalist, mediekritiker og redaktør av debattarenaen Lyttring, Anki Gerhardsen, for å utforske spørsmål om menneskeverd, sårbarhet og livets slutt. Samtalen ledes av Markus Moe, samfunnskontakt ved Oslo universitetssykehus.

Arrangementet er gratis og åpent for alle.

Den enkelte arrangør er ansvarlig for arrangement og tekst, innhenting av fototillatelse og fotokreditering. For spørsmål om innhold, deltakere eller andre detaljer, ta kontakt direkte med arrangøren.


Vil du leie Wergeland?

Dette arrangementet finner sted i Wergeland. Wergeland is the main hall of the House of Literature and is located on the first floor.

Photo of the main hall of the House of Literature

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Meld deg på vårt ukentlige nyhetsbrev – og få spennende nyheter og arrangementer i innboksen hver uke!